یک مقام مسؤول وزارت تعاون در گفت‌وگو با فارس خبر داد

تعاونی‌ها بورسی می‌شوند

خبرگزاری فارس: رفع اشکالات ثبت تعاونی‌های سهامی عام نزد سازمان بورس/ تعاونی‌ها بورسی می‌شوند

مدیرکل تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با اعلام این خبر که اشکالات ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه با اصلاحات در اساسنامه تعاونی‌های سهامی عام طبق اصل 44 قانون اساسی رفع شده است، گفت: تعاونی‌ها به زودی وارد بازار سرمایه شده و از ابزارهای تأمین مالی آن بهره می‌برند.

علیرضا ناطقی، مدیرکل تعاونی‌های خدماتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به زمان ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه و رفع موانع قانونی آنها، اظهار داشت: نشست‌های مختلفی را با حضور آقایان عظیمی عضو شورای عالی بورس و امیری معاون سازمان بورس و اوراق بهادار برای تسهیل ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه برگزار کردیم.

وی افزود: جمع‌بندی نهایی بر این شد که تغییراتی در اساسنامه تعاونی‌های سهامی عام بر اساس اصل 44 قانون اساسی ایجاد شود تا بر اساس آن اشکالات قانونی برای ورود به تعاونی‌ها به بازار سرمایه به طور کامل رفع شود.

ناطقی با اشاره به اینکه در آینده شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تأمین سرمایه‌های مختلفی توسط تعاونی‌ها در بازار سرمایه فعال خواهند، تصریح کرد: زیرساخت‌های خوبی برای ورود تعاونی‌ها به بازار سرمایه آماده شده و به زودی شاهد اخبار خوبی برای تعاونی‌ها خواهیم بود.

وی گفت: موضوع بلوک‌بندی، نحوه ورود و همچنین ثبت نزد سازمان بورس اوراق بهادار نهایی شده و تعاونی‌ها وارد بازار سهام خواهند شد تا از ابزارهای مختلف تأمین مالی استفاده کنند.