«مهدیان» سرپرست بانک توسعه تعاون شد

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/04/11/13950411000409_PhotoA.jpg

حجت‌الله مهدیان پس از انتصاب سهمانی به عنوان مدیرعامل جدید بانک رفاه کارگران، با تصمیم هیات مدیره، سرپرست بانک توسعه تعاون شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، پس از انتصاب محمدعلی سهمانی به عنوان مدیرعامل جدید بانک رفاه کارگران با تصمیم اعضای هیات مدیره حجت‌الله مهدیان که به عنوان عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون مشغول کار بود به عنوان سرپرست بانک انتخاب شد.

بر اساس این گزارش مهدیان در 30  سال گذشته تمام مراحل تصدی پست‌های بانکی را از شعبه آغاز و پس از فعالیت در سرپرستی‌های مختلف شعب به عنوان عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون منصوب شد.

وی در دیماه سال 93 از سوی علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان عضو موظف هیئت مدیره راهی بانک توسعه تعاون شد.

به گزارش فارس، بخش تعاون کشور به دلیل ظرفیت بالای ایجاد اشتغال و نزدیکی با راهبردهای ابلاغیه مقام معظم رهبری «اقتصاد مقاومتی» نقش موثری در اقتصاد کشور دارد. از همین رو تنها بانک تخصصی بخش تعاون باید توسط مدیرانی آشنا به مسائل تعاون هدایت شود.

بر همین اساس، شناخت ظرفیت‌های تعاون کشور و نحوه عملیاتی کردن پتانسیل‌های موجود در آن و  همچنین توجه ویژه به اتحادیه‌های تعاونی برای تسهیل مشارکت مردم در اقتصاد در نظام تامین مالی کشور دارای اهمیت فراوانی است.

از همین رو ضرورت دارد تا مدیریت جدید بانک توسعه‌ای تعاون ضمن آگاهی نسبت به مسائل و مشکلات بخش در راستای توسعه و رفع موانع پیش‌روی آن گام های جدی بردارد