عضو هیات بازرسی اتاق تعاون استان اصفهان مطرح کرد:

لزوم تعامل و همکاری بیشتر بانک توسعه تعاون با فعالان اقتصادی بخش تعاون

عضو هیات بازرسی اتاق تعاون استان اصفهان گفت: بانک توسعه تعاون بازوی اجرائی بخش تعاون است و لازم است این بانک تعامل و همکاری بیشتری با فعالان اقتصادی بخش تعاون داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق تعاون استان اصفهان، در جلسه کمیسیون صنعت ، معدن و انرژی بخش تعاون که با حضور اعضاء در محل اتاق تعاون اصفهان برگزار گردید، محمد علی منشوری عضو هیأت بازرسی اتاق تعاون ضمن ارائه گزارشی از نشست هیأت رئیسه اتاق تعاون با سرپرستی شعب بانک توسعه تعاون استان و طرح مسائل و مشکلات مالی و اعتباری این بخش و ارائه قول مساعد مدیریت جدید بانک تعاون مبنی بر تسهیل در ارائه خدمات به تعاونی ها گفت:  بانک توسعه تعاون بازوی اجرائی بخش تعاون است ولی در عمل مانند دیگر بانک ها عمل می کند و شرایط و مقررات سختی را در فرایند ارائه تسهیلات دارد که لازم است رویکرد این بانک در مواجهه با فعالان تعاون تغییر نماید.

منشوری ضمن برشمردن نکاتی در خصوص عوامل تاثیر گذار بر کاهش تولید و ایجاد رکود بیان داشت: لازم است بررسی کنیم در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی عمده مشکلات در فضای کسب و کار چیست، زیرا قبل از هر اقدامی نیاز به یک آسیب شناسی میدانی داریم و باید مشخص گردد نقش و عملکرد بانک ها، بی ثباتی قیمت ارز، حامل های انرژی، بی ثباتی قوانین و مقررات و همچنین مشکلات نظام اداری در فرآیند سرمایه گذاری، تولید و صادرات به چه میزان تاثیر گذار هستند تا بهتر بتوان تصمیم گیری و عمل نمود.

در  ابتدای این نشست، دستور جلسه به شرح ذیل قرائت گردید:

1- تنظیم دستور کار کمیسیون در سال 95 با توجه به شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»-2- طرح پیشنهادات در خصوص اجرای سیاست های مقاومتی در تعاون -3- گزارش کمیسیون صنعت و معدن اتاق ایران. در پایان پس از بحث و بررسی اعضاء، موارد ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

1-   اتاق تعاون نسبت به برنامه ریزی جهت برگزاری نشستی با حضور مدیران کلیه اتحادیه ها با رئیس بانک توسعه تعاون استان جهت طرح مشکلات مالی فعالان بخش تعاون اقدام نماید.

2-   موضوع تشکیل کنسرسیوم صادراتی از طرف اتحادیه معادن پیگیری گردیده و در راستای اجرایی شدن این موضوع، از رایزن اقتصادی ایران در کردستان عراق دعوت بعمل آمده و اطلاعات لازم در خصوص بازار ایران در آن اقلیم مورد بررسی و پس از آن تصمیم گیری شود.