معاون امور تعاون وزیر کار خبر داد

پیش‌بینی افزایش ۸۰ درصدی صادرات کشور و ظرفیت بزرگ بخش تعاون

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1393/07/19/13930719000363_PhotoA.jpg

معاون امور تعاون وزیر کار با اشاره به اینکه افزایش ۸۰ درصدی صادرات کشور در سال ۹۵ قطعاً با ظرفیت بخش تعاون محقق خواهد شد، گفت: درصدد هستیم، تا بهره‌وری بخش تعاون را ارتقاء دهیم.

سید حمید کلانتری در نشست رونمایی از طرح تأمین مالی جمعی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، با بیان اینکه فضای توجه به تعاونی‌ها افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: با توجه به ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و تأکید آن بر اقتصاد مردمی هم‌اکنون بهترین فرصت برای نقش آفرینی بخش تعاون است.

وی افزود: ارتقای شاخص بهره‌وری در بخش تعاون با هدف کاهش هزینه تمام شده تولید کالا و خدمات آنان یکی دیگر از اولویت‌های وزارت تعاون و از سیاست‌های آینده است که منجر به ارتقای توان تعاونی ها شود.

کلانتری همچنین بر لزوم حضور جدی تعاونی‌ها در افزایش و ارتقای بازار کار کشور، گفت: در یک پیمایش بزرگ در کشور، نگرانی اصلی بیکاری و اشتغال جوانان است.

وی در ادامه به پیش‌بینی افزایش 65 درصدی صدور ضمانت‌نامه‌ها توسط صندوق سرمایه‌گذاری تعاون در سال 95 اشاره کرد و گفت: این صندوق ظرفیت افزایش 150 درصدی صدور ضمانت‌نامه را هم دارد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه افزایش 80 درصدی صادرات کشور نیز در سال جاری از پیش‌بینی‌های دولت در اقتصاد است، افزود: تعاونی‌ها نقش بسیار جدی در زمینه افزایش صادرات کشور باید ایفا کنند.

وی با بیان اینکه با تعاونی‌های نسل جدید سهامی عام به زودی در بازار سهام عرضه خواهند شد، گفت: بقیه انواع تعاونی‌ها امکان ورود به بورس ندارند و باید سازوکارهای لازم را رعایت کنند.

وی گفت: هم‌اکنون 23 تعاونی عمران و توسعه شهرستانی نیز در کشور وجود دارد که 70 نوع از این تعاونی نیز در مرحله انتخاب هیأت مؤسس است که در سطح شهرستان‌ها ایجاد می‌شود.

وی درباره پورتال جامع تعاون نیز گفت:‌این پورتال به اطلاع‌رسانی اخبار پیرامون حوزه تعاون و تولیدات آنان می‌پردازد و روابط بین آنان را تسهیل خواهد کرد.