معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد:

وجود 50 هزار تعاونی غیرفعال در کشور

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1395/02/15/13950215000780_PhotoA.jpg

معاون وزیر کار از وجود 50 هزار تعاونی غیرفعال در کشور خبر داد و گفت: با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی این تعاونی‌های غیرفعال حل خواهند شد.

سید حمید کلانتری در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد، اظهار داشت: 50 هزار تعاونی غیرفعال در کشور وجود دارد که برخی از آن‌ها علاقه‌مند به ادامه تولید خود هستند، امید است که با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بتوان مشکلاتشان را حل کرد.

معاون وزیر کار درخصوص انتخاب لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی گفت: همراهی و همدلی مردم و مسئولان برای تحقق این امر مهم بر همه چیز مقدم‌تر است.

وی اضافه کرد: استان لرستان باید از این فرصت پیش آماده استفاده کند و لازمه آن این است که همه مسؤولان استانی پای کار بیایند.

این مسؤول اقتصاد تعاونی‌ها را مبنی بر مشارکت و بهره‌وری سرمایه‌های خرد دانست و افزود: تولیدکنندگانی که در یک‌ رشته اقتصادی، صنعتی یا کشاورزی مشغول به فعالیت هستند، می‌توانند با یکدیگر تعاونی تأمین نیاز مشترک درست کنند.

کلانتری با اشاره به نرخ بیکاری در استان لرستان یادآور شد: نرخ بیکاری  نسبت به گذشته رو به کاهش است، اما باید فرهنگ کار و همکاری را در استان تقویت کرد.

معاون وزیر در پایان سخنان خود درخصوص معوقه‌ها بانکی مطرح کرد: این موضوع تبدیل به مشکل شده است که حل آن نیازمند همکاری بانک‌ها است.