علیخانزاده رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران خبر داد:
ایجاد مرکز توسعه تجارت ایران و اروپا توسط کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران
http://www.icccoop.ir/upload/modules/iContent2/Files/2454.jpg
کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران در پی تفاهم نامه ای با اتاق بازرگانی چک اقدام به ایجاد مرکز توسعه تجاری ایران و اروپا نمود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران علیخانزاده رییس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق تعاون ایران خبر از ایجاد مرکز توسعه تجارت ایران با اروپا  داد. وی هدف از بازگشایی مرکز توسعه تجارت را  ایجاد بستر های مناسب صادراتی و توسعه صادرات محصولات ایرانی به خصوص محصولات شرکت های دانش بنیان  دانست.
رضا علیخانزاده در ارتباط با علل و اهداف بازگشایی این مرکز که نمایندگی آن نیز در ایران بازگشایی می شود گفت:با وجود این ارتباطات امکان شناسایی شرکت های اروپایی در جهت تامین نیاز های شرکت های ایرانی به وجود می آید و در اهداف معین شده تعامل با کشورهای دیگر نیز در برنامه قرار دارد.

وی در اهداف مندرج در این تفاهم نامه علت انتخاب چک  را وجود صنایع پیشرفته این کشور بیان نموده  که موجب شده است  بسیاری از شرکت های آلمانی نیز  در این کشور فعالیت کنند.و به  لحاظ موقعیت چک این کشور می تواند پلی برای ورود کالاهای ایرانی به اروپا باشد.  

در این مرکز برای اعضا تسهیلات و امکاناتی در نظر گرفته می شود که روند ارتباط با سایر کشور ها را تسهیل کند که متعاقبا توسط این مرکز به اعضا اعلام می شود.